Zaujíma ma
12. júna 2019
12. júna 2019

MastersGate konferencia a Awards 2019

4 min čítanie

Konferencia, ktorá sa konala 29.5.2019 v Bratislave v priestoroch centrály Slovenskej sporiteľne, zároveň generálneho partnera celého podujatia

 • Kvalitní spíkri zo Slovenska i zahraničia, inšpiratívne príbehy samotných úspešných domácich e-shoperov, networking a množstvo ďalších vzdelávacích aktivít
 • Vrchol dňa – MastersGate Awards – vyhlásenie výsledkov unikátnej súťaže, v ktorej eshoperi zabojovali o mentoring a ceny od partnerov navrhnuté tak, aby maximalizovali ich business a rozvoj.

 

partneri MastersGate

 

Najnovšie trendy zo sveta e-commerce priniesli do Bratislavy na MastersGate Digital Summit odborníci zo Slovenska, Čiech, USA a Rumunska.

Top zahraničnými headlinermi, ktorí vystúpili v priestoroch generálneho partnera Slovenskej sporiteľne a zároveň viedli workshopy, boli:

Vitaly Friedman (USA) UX legenda, spoluzakladateľ a šéfredaktor časopisu a UX konferencií svetového formátu Smashing Magazine,

Raluca Radu (Rumunsko), country manager eshopu Answear (top 3 online fashion predajca v CEE regióne), má vyše 13 ročné skúsenosti digital stratéga v online businesse, ktoré využíva pri organizácii najdôležitejšej e-commerce konferencie v Rumunsku – GPeC.

 

odborná porota MastersGate

 

Účastníci MastersGate si mali možnosť vypočuť inšpiratívne príbehy slovenských zakladateľov e-shopov (Specter Hockey, Footshop, Toyeto, GymBeam, Dedoles, eyerim), a popri tom zažiť a stretnúť osobnosti formátu accounta pre CEE región z dublinského Facebook-u Pavela Tekela, uznávaného domáceho stratéga Michala Pastiera (Exponea, Zaraguza) ako aj českého hosťa Jana Řezáča.

Celá konferencia bola okrem samotných hlavných prezentácií obohatená aj o možnosť vzdelávania sa v menších pracovných skupinách, ktoré sa venovali špecifickým témam:

 • Round Tables – inovatívny typ konzultácií v malej skupine (napr. Martin Krupa – UX ako nástroj na rast obratov),
 • Business Lounge – workshopy pre rast businessu a leadership (napr. Marcel Kamon – Business Booster – systémové nastavenie firmy pre rast a rozvoj).

„MastersGate Digital Summit 2019 potvrdil, že je mimoriadne inšpiratívny a jedinečný projekt v oblasti e-commerce na Slovensku. Sme radi, že sme účastníkov mohli privítať v Slovenskej sporiteľni a ukázať im, ako dokáže naša banka pomáhať z rozvojom biznisu. Podnikatelia mohli s bankovými odborníkmi prekonzultovať svoje plány a zistiť, ako z e-shopu urobiť ziskový biznis, pripadne ako ho posunúť na inú úroveň. Veríme, že aj takto sa nám darí meniť Slovensko na modernú krajinu.”

Zhrnul Rastislav Blažej, ktorý je v Slovenskej sporiteľni zodpovedný za program pre začínajúcich podnikateľov.

 

finalisti MastersGate Awards 2019

 

Bohatý celodenný program vyvrcholil slávnostným odovzdaním cien MastersGate Awards 2019 pre najlepšie e-shopy v 4 hlavných a 2 vedľajších súťažných kategóriách, ktoré vyberala odborná porota v predvečer hlavného podujatia. Víťazmi spomedzi takmer 200 prihlásených e-shopov sa pre tento rok stali a hodnotné ceny si odniesli:

 • Bricks to clicks: Duos
 • Exporters: Pelikán
 • Rising Stars: florbal4you
 • Business to business: Kompresory – Vzduchotechnika

 

trofeje MastersGate Awards 2019

 

V špeciálnych kategóriách uspeli:

 • Wild card: Ecobal
 • Najväčší investičný potenciál: Zajo

„Ďakujeme všetkým partnerom, spíkrom, ale hlavne vzdelávania-chtivým návštevníkom, že pomohli dotvoriť výbornú atmosféru celého MastersGate podujatia. Naviac ma ako predsedu odbornej poroty MastersGate Awards veľmi potešilo, že nám finálové e-shopy svojimi prezentáciami často sťažili situáciu, aby sme vedeli vybrať len jedného víťaza v rámci jednotlivých kategórii. Je to pozitívny signál, že e-commerce sektor nielen rastie. Vnímame, že stúpa zároveň aj jeho úroveň a s ním aj nároky jednotlivých e-shoperov na kvalitné odborné informácie.“

Konštatoval Martin Krupa, co-founder ui42 a predseda odbornej poroty MastersGate Awards.

 

Wild card: Ecobal

 

 

Podrobnosti na: https://www.mastersgate.com/

————————————————–
ui42 – hlavný organizátor MastersGate

ui42 poskytuje už od roku 1997 všetky služby a produkty potrebné pre firmy a organizácie pre rozbehnutie ich online podnikania. Zabezpečuje aj kompletné e-commerce poradenstvo. Je jedinou slovenskou webovou agentúrou, v ktorej viac ako 70 online odborníkov spolupracuje pod jednou strechou a venuje sa len online podnikaniu. Klientmi sú malé, stredné aj veľké slovenské firmy a organizácie, vrátane neziskoviek a štátnej a verejnej správy.

Venuje sa výlučne poskytovaniu internetových a webových služieb, ktoré uľahčujú klientom online komunikáciu a online predaj svojich produktov a služieb: od user experience (UX) návrhu, cez vývoj a nasadenie redakčného systému pre web alebo e-commerce platformy pre e-shop, následnú prevádzku v cloude aj s podporou, až po výkonnostný online marketing vrátane konzultácií k rozbehu alebo rastu online podnikania.

ui42 je zároveň členom SAPIE a spolu s projektom MastersGate súčasťou Mapy slovenského inovatívneho ekosystému https://innovationmapslovakia.sk/.

Tento článok prináša

Naším cieľom je pomáhať e-shopom rásť. Akcelerujeme e-shopy za hranice Slovenska vďaka zefektívňovaniu marketingových investícií, optimalizovaniu webového vývoja a maximalizovaním konverzie návštevníkov na zákazníkov. Vytvárame ekosystém ľudí a technológií, vďaka ktorému sme výkonnejší ako interný tím.


Posledné
Obľúbené
 • Kategórie

 • Podcasty

 • O nás

  Pravidlené novinky, rozhovory a dlhodobý obsah pre majiteľov eshopov a ecommerce marketérov. To je Ecommerce Bridge.

 • Tlačové správy