Zaujíma ma
26. septembra 2019
26. septembra 2019

Slovensko-americký podnikateľský fond (SAEF)

SAEF, ako Slovensko-americký podnikateľský fond založili Kongres U.S.A na podporu malého a stredného podnikaniana Slovensku. Fond pracoval ako investor s rizikovým kapitálom priamo z rozpočtu U.S.A. Podporovali a rozbiehali malé firmy či už priamou investíciou, alebo klasickým úverom. SAEF Pôsobil mimo štátnej štruktúry a poskytoval mimo finančných prostriedkov aj silné know-how a poradenstvo.

Cieľom bolo podprovať malé podniky a startupy a následne mať možnosť v nich ďalej investovať. V rámci aktivít usporiadaval SAEF aj rôzne sútaže pre vysoké školy, kde podporovali chuť podnikať a rovýjať nápady.

SAEF pôvodne vznikol ako Czech and Slovak American Enterprise Fund (CSAEF alebo Český a slovenský americký podnikateľský fond). Operoval od roku 1991 na základe SEED Act (Amerického zákona na podporu demokracie v strednej a vo východnej Európe). Fond teda výrazne pomohol podnikateľskému prostrediu hlavne v 90. rokoch. SAEF podporil aj doteraz známe firmy ako ETARGET či Profesia.

Aktuálne už Slovensko-americký podnikateľský fond nie je aktívny. Nástupníckou organizáciou je Slovak American Foundation.


Posledné
Obľúbené
  • Kategórie

  • Podcasty

  • O nás

    Pravidlené novinky, rozhovory a dlhodobý obsah pre majiteľov eshopov a ecommerce marketérov. To je Ecommerce Bridge.

  • Tlačové správy